„W świecie, w którym panuje dziki kapitalizm, zasoby naturalne są na wyczerpaniu, a nierówności społeczne osiągają granice wytrzymałości gracze wcielają się w odważnych podróżników między wymiarami, którzy odkrywają alternatywne światy w poszukiwaniu rozwiązań, które pomogą naprawić ich umierający świat. W jednym z tych wymiarów odkrywają świat rządzący się zasadami ekonomii społecznej, gdzie cele społeczne i zrównoważony rozwój są na równi z ekonomicznymi. Gracze będą musieli zbadać ten świat, aby dowiedzieć się, jak wprowadzić te zasady we własnym wymiarze.”

Gra miejska „Wymiary Sprawiedliwości” miała jeden cel – odkryć przed uczennicami i uczniami Zespołu Szkół nr 6 w Ełku świat ekonomii społecznej. Poruszając się po Ełku i odnajdując ukryte w mieście kody QR gracze otrzymywali instrukcje i wskazówki, które odsłaniały przed nimi kolejne etapy rywalizacji. Dowiadywali się, czym jest ekonomia społeczna i jakie podmioty realizujące jej założenia działają na terenie miasta. Nie chodziło jedynie o poznanie teorii, dlatego zaangażowaliśmy uczestniczki i uczestników gry również w praktyczny trening myślenia ekonomicznego. Były zadania polegające na wymyślaniu innowacyjnych rozwiązań zmieniających oblicze najbliższej okolicy, rozwiązywaniu quizów, nagrywaniu spotów reklamowych, wiązaniu węzłów żeglarskich czy robieniu kreatywnych selfie. Wykonanie każdego z nich wiązało się z nagrodą w postaci kolejnych sylab hasła, o które toczyła się gra. Zmagania wymagały pracy zespołowej, logicznego myślenia i umiejętności łączenia faktów. Uzyskane hasło – „EKONOMIA SPOŁECZNA TO SIŁA, KTÓRA DZIAŁA DLA DOBRA WSZYSTKICH NAS” – stanowiło podsumowanie projektu i zdobytej w jego trakcie wiedzy.

Gra miejska „Wymiary Sprawiedliwości” zrealizowana została na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w ramach projektu „Ekonomia społeczna na Warmii i Mazurach”. Działania sfinansowane zostały z funduszy unijnych. W rywalizacji wzięło udział łącznie 7 drużyn złożonych z młodych osób, które niebawem będą stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. Cieszy nas, że mogliśmy im pokazać, że jedną z dróg do wyboru jest właśnie ekonomia społeczna.

Chcę się zapisać - proszę o kontakt