NASZA WIZJA

Jesteśmy organizacją pozarządową tworzącą zaangażowane społecznie przedsiębiorstwo. Kierujemy się wartościami takimi jak partnerstwo, różnorodność i otwartość, bo wierzymy, że razem możemy osiągnąć nawet najbardziej nierealne cele. Staramy się, by wszystkie nasze działania obrazowały troskę o Warmię i Mazury, środowisko naturalne oraz ludzi, dlatego nie używamy plastikowych jednorazówek, czarno-białe dokumenty zamieniamy na te drukowane w ekologiczny sposób, a cały wypracowany przez fundację zysk przekazujemy na aktywizację środowisk lokalnych i inicjatywy społeczne. Dobre pomysły zmieniamy w skuteczne działania!

NASZE CELE

Pragniemy być blisko ludzi, ich problemów, potrzeb i marzeń. Angażujemy się w działania, które mają realny wpływ na integrację lokalnej społeczności. Wspieramy rodziny zagrożone wykluczeniem, w których żyją osoby bezrobotne, z niepełnosprawnościami, seniorzy. Zależy nam na budowaniu społeczeństwa równych szans. Wsłuchujemy się w głos płynący z otaczających nas wspólnot oraz środowisk i traktujemy go jako ważny element kształtowania działań. Jesteśmy zorientowani na rozwój lokalnej przedsiębiorczości i ekonomii społecznej. Bliskie naszym sercom są także inicjatywy promujące dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur. Edukujemy, krzewimy warmińskie i mazurskie zwyczaje, tworzymy i odbudowujemy miejsca pamięci. Chronimy od zapomnienia. Do celów fundacji zaliczamy też promocję turystyki i krajoznawstwa. Chcemy pokazywać innym magię i wyjątkowość naszego regionu. Zarażamy pasją do odkrywania Warmii i Mazur.

NASZE DZIAŁANIA

W ciągu sześciu lat działalności zrealizowaliśmy ponad 20 projektów społecznych jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych. Projektujemy inicjatywy głównie z myślą o przeciwdziałaniu wykluczeniu i aktywizacji mieszkańców regionu. Również w tym celu utworzyliśmy Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym organizowane są kursy i szkolenia zawodowe. W Policealnej Szkole Zawodowej pomagamy w zdobyciu zawodu z obszarów społeczno-opiekuńczych. Chcąc podtrzymać idee mazurskiego działacza Karola Małłka powołaliśmy do życia Mazurski Uniwersytet Ludowy. Wspieramy z głową. Wychodzimy z założenia, że pomoc jest efektywna wtedy, gdy pomiędzy obiema stronami wywiązuje się relacja oparta na zaufaniu i współpracy, dlatego nastawiamy się na długofalowe działania i trwałe efekty.