Wiceminister rozwoju i technologii z wizytą w fundacji
Współpraca różnych podmiotów, gotowe rozwiązania dla regionu i zastrzyk zewnętrznych funduszy – to elementy potrzebne do rozwoju przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach. Okazją do rozmów na ten temat była wizyta wiceminister rozwoju i technologii, a jednocześnie pełnomocniczki rządu do spraw małych i średnich firm, Olgi Semeniuk-Patkowskiej w Ełku. Wiceminister odwiedziła dwie miejscowości w gminie wiejskiej Ełk, była też gościnią w progach Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu.
Rozmowy dotyczyły głównie wspierania przedsiębiorczości i aktywizowania osób bezrobotnych. Wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska, wójt gminy Ełk Tomasz Osewski oraz przedstawiciele naszej organizacji z prezesem Adamem Waszkiewiczem na czele mówili także o potrzebie stworzenia sprzyjających warunków bytowych dla młodych osób, tak, by zatrzymać ich potencjał w regionie.
– (…) Spotykam się z różnymi organizacjami, w tym przypadku z organizacją z trzeciego sektora, z fundacją, która w swoim statucie i w swoich celach ma przede wszystkim wspieranie przedsiębiorczości. Nie jest żadną nowością, że kilka tygodni temu ogłosiłam otwarcie Polskiej Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości w Olsztynie. To będzie druga siedziba regionalna w skali całego kraju, (…) ale nie możemy zapominać o innych regionach. Tym regionem ściany wschodniej jest Ełk. Tutaj rozmawiamy o tym, jak możemy wpływać na przedsiębiorczość, rozwój relacji pomiędzy ścianą wschodnią a zachodnią, pomiędzy poszczególnymi powiatami, gminami i regionami w naszym województwie warmińsko-mazurskim – podkreślała w czasie briefingu prasowego po spotkaniu Olga Semeniuk-Patkowska.
Hubert Górski, rzecznik fundacji zaznaczył, że były to rozmowy szybkie, ale bardzo intensywne, które pozwolą planować efektywne działania w regionie na najbliższe lata. – Fundacja od kilku lat wspiera zarówno osoby bezrobotne we wchodzeniu na rynek pracy, podnosi ich kwalifikacje, kompetencje (…). Do tego wsparcie przedsiębiorców, które dziś realizujemy w ograniczonym stopniu, ale liczymy na to, że wsparcie środków Unii Europejskiej i zaangażowanie rządu będą stwarzać realne warunki zmiany w naszej części województwa, (…) co będzie wpływało na lepsze życie naszych mieszkanek i mieszkańców – mówił.
Warmia i Mazury to wyjątkowo piękna i ciekawa część Polski, która słynie z walorów wypoczynkowych i przyrodniczych. Do tego pakietu należy także dołączyć odpowiednie warunki do wzrostu gospodarczego i tworzenia innowacyjnych rozwiązań, do czego niezbędne są fundusze unijne i rządowe. Dialog, konstruktywne rozmowy i wsłuchanie się w głos płynący z lokalnych środowisk to podstawa, żeby projektować i wprowadzać proprzedsiębiorcze działania, uwzględniające specyfikę regionu północno-wschodniej Polski.







