W drugim tygodniu stycznia rozpoczęliśmy nowy cykl warsztatów w Mazurskim Uniwersytecie Ludowym. Psycholożka rozmawiała ze słuchaczkami i słuchaczami o relacjach rodzinnych, poczuciu własnej wartości, rozwiązywaniu konfliktów i potrzebie wyrażania emocji. W tym etapie czekają ich jeszcze zajęcia z: asertywności i autoprezencji, zdrowego żywienia, savoir vivre i higieny oraz gospodarowania domowym budżetem.

Mazurski Uniwersytet Ludowy w Ełku to placówka kształcenia pozaformalnego wykorzystująca grundtvigiański model nauczania. Grupą docelową są w dużej mierze mieszkanki i mieszkańcy wsi oraz niewielkich miasteczek. W rozpoczętym niedawno projekcie „Mazurski Uniwersytet Ludowy miejscem integracji mieszkańców Obszaru Strategicznej Interwencji w subregionie ełckim” uczestniczą osoby pochodzące z gminy Biała Piska, z czego 84% z nich mieszka na terenach wiejskich gminy.

Prowadzone w MUL-u kursy i warsztaty mają za zadanie zapoznanie słuchaczek i słuchaczy z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym regionu, wzmocnienie ich kompetencji społecznych i wspólnotowych, zwiększenie ich inicjatywności i zachętę do samodzielnej nauki. Posiadamy wypracowany i sprawdzony program edukacyjny, oparty na rozwiązaniach wykorzystywanych w innych „szkołach dla życia”, a także treściach tkwiących w historii i kulturze Mazur. Po cyklu kompetencji społecznych i indywidualnych uczestniczki i uczestnicy zaznajamiają się z różnymi dziedzinami wiedzy w czasie warsztatów edukacyjnych, takich jak pszczelarstwo, hortiterapia, ekologia, zielarstwo czy mazuroznawstwo. Staramy się, by warsztaty stanowiły platformę wiedzy i umiejętności, które mogą być przydatne w codziennym życiu.

Projekt „Mazurski Uniwersytet Ludowy miejscem integracji mieszkańców Obszaru Strategicznej Interwencji w subregionie ełckim” dofinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej.

Chcę się zapisać - proszę o kontakt