Dobre pomysły potrzebują wsparcia, a my dobrze o tym wiemy. Zyskami wypracowanymi w przedsiębiorstwie społecznym fundacja dzieli się z lokalnymi środowiskami. Wspieramy inicjatywy społeczne, edukacyjne i kulturalne tworzone przez ludzi z pasją. Wiemy, że są to dobrze zainwestowane pieniądze, dzięki którym nasz region może się rozwijać, a jego mieszkanki i mieszkańcy brać udział w cennych wydarzeniach.

Wspieramy finansowo i rzeczowo organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, instytucje kulturalne, środowiska artystyczne i naukowe, harcerstwo i formacje mundurowe, które działają w Polsce północno-wschodniej. Pomagamy realizować w szczególności te wydarzenia i projekty, których idee pokrywają się z misją naszej fundacji i dotyczą:

  • społeczeństwa,
  • edukacji,
  • wychowania dzieci i młodzieży,
  • integracji międzypokoleniowej,
  • upowszechniania kultury,
  • ochrony dziedzictwa narodowego i regionalnego,
  • wdrażania profilaktyki zdrowotnej,
  • promowania aktywności fizycznej.

Do tej pory wsparliśmy między innymi:

Prace nad albumem „DUSA” Niny Nu

„DUSA” to album będący meandryczną opowieścią o świecie dawnych Mazur i ich ludności. Jego powstanie to ukłon w stronę mazurskiej gwary, dziś nieco zapomnianej. Artystka wierzy, że autochtoniczna mowa nie zginie, a dzięki ubraniu jej w muzykę współczesną wypłynie także na szerokie wody.

Festiwal Literacki „Patrząc na Wschód”

To jedyny w Polsce wiejski festiwal literacki! W Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą spotykają się ludzie, których fascynuje kultura szeroko pojętego Wschodu. Nie brakuje spotkań autorskich i podróżniczych, warsztatów, wystaw i regionalnego jedzenia. Wydarzenie przyciąga co roku kilka tysięcy osób.

Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze „Mazury”

Bezpieczeństwo to jedna z kluczowych potrzeb. Na co dzień dbają o nie służby mundurowe i ratownicze. Raz do roku trenują współpracę i schematy reagowania w sytuacjach kryzysowych w czasie manewrów organizowanych przez Fundację ANIKAR. To trening bazujący na scenariuszach zaczerpniętych z życia.

I Zlot Szlakiem Podlaskiej Brygady Kawalerii

Harcerstwo uczy współpracy i szacunku do innych. Harcerską brać tworzą ludzie z pasją i zapałem do działania. W czasie zlotu integrują się, doskonalą sprawności i uczą o historii Polski. Do tego uczestniczą w aktywnościach nierozerwalnie związanych ze skautingiem: ogniskach, wieczornych koncertach i gawędach.

Jeżeli Wasza organizacja poszukuje wsparcia w realizacji ciekawej inicjatywy, która zaktywizuje lokalne środowiska, jesteśmy otwarci na rozmowy. Prosimy jednak, abyście wcześniej zapoznali się dokładnie z regulaminem!